Stranica: 25/26.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 13:34
Postao/la Redbull
Mislim da je problem u tome, ako savez ne upravlja stadionom da se ne mogu povuci mnoga finansiranja. Vjerovatno od eufe i fife, svakao 6 ociju otvoriti, ne mozemo im vjerovati, sve na papir staviti i to je to.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 13:46
Postao/la Avenija
Redbull je napisao/la: ↑05 lip 2026, 13:22
Avenija je napisao/la: ↑05 lip 2026, 12:32
Čim se objavi da se novi korak uradio u Zenici prema izgradnji nacionalnog stadiona odmah sutradan ide press sarajevske vlasti na Grbavici i medijski natpisi Grbavica uskoro kao Allianz arena.
Kakvi su to kompleksaši...Nema većeg trna u oko njima u Sarajevu od Bilinog polja i Zenice.
Kad zakopa prvi bager u Zenici dan ranije u Sarajevo poslati onih 200 raspiratora za svaki slučaj.
Ja mislio ti se zajebavas, al ljudi stvarno rekli izgledat ce ko allianz arena



Ma ne zajebavam oboljeli su kad su vidjeli da je nacionalni stadion završena stvar i kako će izgledati. Vidjeces iduci press će im biti DAN nakon SP kada Vico bude održao press o tome kako su riješili finansiranje što je jučer najavio..
Zato kad krene gradnja i prvi bager ima da dnevno pravim 20 slika galerije sa im šećere nabijem
Ovo ne samo da će riješiti Čelik idućih 50 godina nego još više će doprinijeti Zenici kao gradu i promjeni imidža. Čelik zadržava sva stečena prava kao do sada i bit će potpisan ugovor izmedju saveza, grada i kluba.
Dobiti ovo a u situaciji si da ne mozes sada plaćati 200 000 održavanje travnjaka pa grad mora plaćati
4 pokrivene tribine, nema sunce ubi na istoku, kiša, uništene prljave stolice na koje ne mozes sjesti i slično.
Očekujem prosjek oko 10 000 zbog uslova i očekivanog napretka Čelika kako sada fino raste. Bit će paklena atmosfera pod krovom sa svih strana. Da je malo veći ne bi valjalo.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:01
Postao/la BatistutA19
Redbull je napisao/la: ↑05 lip 2026, 13:22
Avenija je napisao/la: ↑05 lip 2026, 12:32
Čim se objavi da se novi korak uradio u Zenici prema izgradnji nacionalnog stadiona odmah sutradan ide press sarajevske vlasti na Grbavici i medijski natpisi Grbavica uskoro kao Allianz arena.
Kakvi su to kompleksaši...Nema većeg trna u oko njima u Sarajevu od Bilinog polja i Zenice.
Kad zakopa prvi bager u Zenici dan ranije u Sarajevo poslati onih 200 raspiratora za svaki slučaj.
Ja mislio ti se zajebavas, al ljudi stvarno rekli izgledat ce ko allianz arena



Nisu rekli Grbavica nego sijeverna tribina Grbavice


Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:04
Postao/la BatistutA19
Guest.1945 je napisao/la: ↑05 lip 2026, 13:25
Čuj da savez upravlja stadionom od kojih ce najmanje uložiti u projekat, ako uzmemo u obzir samo zemljiste koje su dobili besplatno.Ovo nema ni u onim zemljama sa afričkog kontinenta one države novonastale sto im ne znam ni ime izgovoriti.
Od stadiona koje je bio nase vlasnistvo, preko toga da je prebacen na Grad, do toga da bude "vlasnik" savez i da budemo samo korisnici-podstanari.
Pogledajte koji su to prevrtaneri.Od trenutka kada su trazili mjesto izgradnje do trenutka kada su dosli u Zenicu i potpisali sa gradom i ZDK gore u trening kampu, nikad nisu spomenuli da oni upravljaju stadionom, necete nigdje naci.Vico je izlazio toliko puta u medije i tada spominjao Čelik sve fino bajno, dogovor sa njima, i da je njihov dom....ali nikad nije spomenuo upravljanje stadionom.
Željo sam gradi stadion uz podršku lokalne zajednice i nije ni ponudio savezu stadion, znaju šibicari s kime imaju posla i šta je savez.Al apsurdistan je da Željo gradi stadion sa 21 000 mjesta, a nacionalni stadion se rusi i gradi sa 18 000 mjesta.
Kije je to leglo kriminala gore na Otoci u onoj zgradi.Samo se vrte prevare,kako koga zajebat i što više klepiti.Boga ti pitaj šta je u njihovim glavama.
Podrška upravi,žao mi je više ljudi, taman da odahnu malo od problema dođe virus zvani savez.Mislim da ne trebamo davati njima da upravljaju stadionom, osim ako to znaci održavanje stadiona.Nama kapa svaki mjesec on našeg stadiona od poslovnih prostorija, a ja garantujem da ce opet biti poslovne prostorije,kafici....i da zato hoce da oni upravljaju, a mogu samo da zamislim kolika ce kirija biti na novom stadionu.Živi bili pa vidjeli
Ma i sad si podstanar ,i sad se nista ne pitas skoro,ma ne brinem ja za stadion imat ces sto imas i sad i cao,kad je utakmica tad je njihovo ,kad nema tad je Celikovo i to je to i sad je sve tako ..Bice to za Celik dobro dobit ces moderan stadion on je za nas Celikov a za ove iz drugih gradova nek ga zove kako hoce sta me briga,zna se samo da ce igrat BiH i Celik.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:11
Postao/la Redbull
BatistutA19 je napisao/la: ↑05 lip 2026, 14:01
Redbull je napisao/la: ↑05 lip 2026, 13:22
Avenija je napisao/la: ↑05 lip 2026, 12:32
Čim se objavi da se novi korak uradio u Zenici prema izgradnji nacionalnog stadiona odmah sutradan ide press sarajevske vlasti na Grbavici i medijski natpisi Grbavica uskoro kao Allianz arena.
Kakvi su to kompleksaši...Nema većeg trna u oko njima u Sarajevu od Bilinog polja i Zenice.
Kad zakopa prvi bager u Zenici dan ranije u Sarajevo poslati onih 200 raspiratora za svaki slučaj.
Ja mislio ti se zajebavas, al ljudi stvarno rekli izgledat ce ko allianz arena



Nisu rekli Grbavica nego sijeverna tribina Grbavice

Jos gore

Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:28
Postao/la AeroMs33
Kad zasvjetli za cetri pet godina ko na slici u crno crvenom izdanju ima da se komplesasi pojedu od muke.
A za to vrjeme abd da nam klub ojaca da ih tucemo po usima a i ove povlastene politicko projektovane klubove .
Samo ulagati u klub ,uslove ,djecu i svake godine malo po malo napredovati .
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:29
Postao/la Truhlo
Hajd na stranu ovi upitnici, kojim redosljedom krenuti, a da stadion bude upotrebljiv i dalje?
Iskreno najbolje odmah pomesti sjever i jug i praviti nove tribine bez zdenki sa istokom i zapadom.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:29
Postao/la BatistutA19
Redbull je napisao/la: ↑05 lip 2026, 14:11
BatistutA19 je napisao/la: ↑05 lip 2026, 14:01
Nisu rekli Grbavica nego sijeverna tribina Grbavice

Jos gore
Ma bez zaebancije kad zavrse Sijever jos im Zapad ostane bice lijep stadion na stranu nasa podebavanja i kamo srece da hoce bit puno stadiona u BiH da svi rade.Ja se ne brinem za Bilino polje,lijepe mu boje imat ces sve ko i dosad i to je to,ni sad nije nase nit bilo koji klub ima svoj stadion sve je to gradsko.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:37
Postao/la Guest.1945
BatistutA19 je napisao/la: ↑05 lip 2026, 14:04
Guest.1945 je napisao/la: ↑05 lip 2026, 13:25
Čuj da savez upravlja stadionom od kojih ce najmanje uložiti u projekat, ako uzmemo u obzir samo zemljiste koje su dobili besplatno.Ovo nema ni u onim zemljama sa afričkog kontinenta one države novonastale sto im ne znam ni ime izgovoriti.
Od stadiona koje je bio nase vlasnistvo, preko toga da je prebacen na Grad, do toga da bude "vlasnik" savez i da budemo samo korisnici-podstanari.
Pogledajte koji su to prevrtaneri.Od trenutka kada su trazili mjesto izgradnje do trenutka kada su dosli u Zenicu i potpisali sa gradom i ZDK gore u trening kampu, nikad nisu spomenuli da oni upravljaju stadionom, necete nigdje naci.Vico je izlazio toliko puta u medije i tada spominjao Čelik sve fino bajno, dogovor sa njima, i da je njihov dom....ali nikad nije spomenuo upravljanje stadionom.
Željo sam gradi stadion uz podršku lokalne zajednice i nije ni ponudio savezu stadion, znaju šibicari s kime imaju posla i šta je savez.Al apsurdistan je da Željo gradi stadion sa 21 000 mjesta, a nacionalni stadion se rusi i gradi sa 18 000 mjesta.
Kije je to leglo kriminala gore na Otoci u onoj zgradi.Samo se vrte prevare,kako koga zajebat i što više klepiti.Boga ti pitaj šta je u njihovim glavama.
Podrška upravi,žao mi je više ljudi, taman da odahnu malo od problema dođe virus zvani savez.Mislim da ne trebamo davati njima da upravljaju stadionom, osim ako to znaci održavanje stadiona.Nama kapa svaki mjesec on našeg stadiona od poslovnih prostorija, a ja garantujem da ce opet biti poslovne prostorije,kafici....i da zato hoce da oni upravljaju, a mogu samo da zamislim kolika ce kirija biti na novom stadionu.Živi bili pa vidjeli
Ma i sad si podstanar ,i sad se nista ne pitas skoro,ma ne brinem ja za stadion imat ces sto imas i sad i cao,kad je utakmica tad je njihovo ,kad nema tad je Celikovo i to je to i sad je sve tako ..Bice to za Celik dobro dobit ces moderan stadion on je za nas Celikov a za ove iz drugih gradova nek ga zove kako hoce sta me briga,zna se samo da ce igrat BiH i Celik.
Bati to nije ni slično odnos grada i kluba i saveza.Zenica je Čelik a Čelik je Zenica,jel kontaš?Kako si sad podstanar imaš svoje prostorije, otvorio si Food&Drink, do toga da kapa od poslovnih prostora, bukvalno radis sta te volja....Sad ti meni reci jel isto savez i grad,nije nit ce bit.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:44
Postao/la AeroMs33
Truhlo je napisao/la: ↑05 lip 2026, 14:29
Hajd na stranu ovi upitnici, kojim redosljedom krenuti, a da stadion bude upotrebljiv i dalje?
Iskreno najbolje odmah pomesti sjever i jug i praviti nove tribine bez zdenki sa istokom i zapadom.
Repku prebaciti na Grbavicu ,nama napraviti modifikovane svlacionice negdje na stadionu i krenuti od istoka.
Kad se istok bude privodio kraju zatvoris jug i sjever a samo Zapad ostavis u funkciji za utakmice PL .
Kad sve tri budu gotove otvoriti ih za Pl ili nas negdje izmjestiti da jos i zapad zavrse za godinu i puste u promet stadion .
Po meni neka od najboljih opcija.
Ili sve isto a krenuti od Zapada .
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:48
Postao/la Guest.1945
Redbull je napisao/la: ↑05 lip 2026, 13:34
Mislim da je problem u tome, ako savez ne upravlja stadionom da se ne mogu povuci mnoga finansiranja. Vjerovatno od eufe i fife, svakao 6 ociju otvoriti, ne mozemo im vjerovati, sve na papir staviti i to je to.
Povlacilo se za rekonstrukciju Bilinog polja.I ja kazem sve na papir staviti, svaku tačku zarez gledati.Ja ti garantujem da hoce upravljati samo radi poslovnih prostora i iznajmljivanja stadiona.Ako cemo mi da zadržimo prava kao do sad logično je da uzimamo od poslovnih prostora keš, jer nismo mi samo korisnici stadiona kako to Vico kaze, jasno je definisano.Ne hvataju se oni toga da ga čuvaju i održavju nego zino pakaš na pare.Kazem ti mogu mislit kolika ce kirija biti.Necemo ni mi biti za 5 godina sto smo danas, rastemo napredujemo brze od planiranog a sada nam je ovaj stadion dosta.Doci ce vrijeme kada ce nam biti sitnica uredit stadion malo.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:54
Postao/la Redbull
Guest.1945 je napisao/la: ↑05 lip 2026, 14:48
Redbull je napisao/la: ↑05 lip 2026, 13:34
Mislim da je problem u tome, ako savez ne upravlja stadionom da se ne mogu povuci mnoga finansiranja. Vjerovatno od eufe i fife, svakao 6 ociju otvoriti, ne mozemo im vjerovati, sve na papir staviti i to je to.
Povlacilo se za rekonstrukciju Bilinog polja.I ja kazem sve na papir staviti, svaku tačku zarez gledati.Ja ti garantujem da hoce upravljati samo radi poslovnih prostora i iznajmljivanja stadiona.Ako cemo mi da zadržimo prava kao do sad logično je da uzimamo od poslovnih prostora keš, jer nismo mi samo korisnici stadiona kako to Vico kaze, jasno je definisano.Ne hvataju se oni toga da ga čuvaju i održavju nego zino pakaš na pare.Kazem ti mogu mislit kolika ce kirija biti.Necemo ni mi biti za 5 godina sto smo danas, rastemo napredujemo brze od planiranog a sada nam je ovaj stadion dosta.Doci ce vrijeme kada ce nam biti sitnica uredit stadion malo.
Sve na papir i mirna Bosna, ja se nadam da cemo dobiti odredjene prostorije za klub, bit ce dovoljno mjesta za sve. Npr gdje ce Čelik smjestiti svoj fan shop ili neke prostorije za svoje potrebe. U jedno sam siguran, imamo kome u klubu vjerovati i to me tjesi.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 14:56
Postao/la Redbull
Truhlo je napisao/la: ↑05 lip 2026, 14:29
Hajd na stranu ovi upitnici, kojim redosljedom krenuti, a da stadion bude upotrebljiv i dalje?
Iskreno najbolje odmah pomesti sjever i jug i praviti nove tribine bez zdenki sa istokom i zapadom.
Od istoka krenuti, ali samo ako imaju obezbjedjena sredstava sto prije da ga zavrse. Klub ce se strpiti neko vrijeme, improvizovano nesto, ali sto prije zavrsiti.
Jug i sjever ne mozes poceti praviti, a da ne diras dio zapada i istoka, onda jos veci belaj.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 15:19
Postao/la BatistutA19
Guest.1945 je napisao/la: ↑05 lip 2026, 14:37
BatistutA19 je napisao/la: ↑05 lip 2026, 14:04
Guest.1945 je napisao/la: ↑05 lip 2026, 13:25
Čuj da savez upravlja stadionom od kojih ce najmanje uložiti u projekat, ako uzmemo u obzir samo zemljiste koje su dobili besplatno.Ovo nema ni u onim zemljama sa afričkog kontinenta one države novonastale sto im ne znam ni ime izgovoriti.
Od stadiona koje je bio nase vlasnistvo, preko toga da je prebacen na Grad, do toga da bude "vlasnik" savez i da budemo samo korisnici-podstanari.
Pogledajte koji su to prevrtaneri.Od trenutka kada su trazili mjesto izgradnje do trenutka kada su dosli u Zenicu i potpisali sa gradom i ZDK gore u trening kampu, nikad nisu spomenuli da oni upravljaju stadionom, necete nigdje naci.Vico je izlazio toliko puta u medije i tada spominjao Čelik sve fino bajno, dogovor sa njima, i da je njihov dom....ali nikad nije spomenuo upravljanje stadionom.
Željo sam gradi stadion uz podršku lokalne zajednice i nije ni ponudio savezu stadion, znaju šibicari s kime imaju posla i šta je savez.Al apsurdistan je da Željo gradi stadion sa 21 000 mjesta, a nacionalni stadion se rusi i gradi sa 18 000 mjesta.
Kije je to leglo kriminala gore na Otoci u onoj zgradi.Samo se vrte prevare,kako koga zajebat i što više klepiti.Boga ti pitaj šta je u njihovim glavama.
Podrška upravi,žao mi je više ljudi, taman da odahnu malo od problema dođe virus zvani savez.Mislim da ne trebamo davati njima da upravljaju stadionom, osim ako to znaci održavanje stadiona.Nama kapa svaki mjesec on našeg stadiona od poslovnih prostorija, a ja garantujem da ce opet biti poslovne prostorije,kafici....i da zato hoce da oni upravljaju, a mogu samo da zamislim kolika ce kirija biti na novom stadionu.Živi bili pa vidjeli
Ma i sad si podstanar ,i sad se nista ne pitas skoro,ma ne brinem ja za stadion imat ces sto imas i sad i cao,kad je utakmica tad je njihovo ,kad nema tad je Celikovo i to je to i sad je sve tako ..Bice to za Celik dobro dobit ces moderan stadion on je za nas Celikov a za ove iz drugih gradova nek ga zove kako hoce sta me briga,zna se samo da ce igrat BiH i Celik.
Bati to nije ni slično odnos grada i kluba i saveza.Zenica je Čelik a Čelik je Zenica,jel kontaš?Kako si sad podstanar imaš svoje prostorije, otvorio si Food&Drink, do toga da kapa od poslovnih prostora, bukvalno radis sta te volja....Sad ti meni reci jel isto savez i grad,nije nit ce bit.
Ti ides nekako strahom i razumijem te ,nekim pesimizmom,koga kazu zmija ujede i gustera se boji tako i mi sve nas strah...Lijepo je receno dom reprezentacije i dom Celika sve sto si imo.dosad imat ces akobogda kad se izgradi a ko zna mogu jos negdje sta napravit..
Sad kad bi optimisticno piso i razmisljo mogo bi ti sad roman napisat ovde.
Podstanar sam mislio svi ovi nasi stadioni su gradski to sam htio rec,nema niko svoje .
Ti sad od toliko pozitive drinka se uhvatio ma bice i to bolan sta ti je .Naravno da nije isto savez grad ali i to moras nesto dat da bi dobio ali bitno da ces sve imat pravo koristit ko i sad sto je posebno naznaceno.
Plus dodaj sad Zenica da ce dobit i turisticki sigurno ,nema eskurzije koja nece svratit u Zenicu ,sve to ima svoje ,ne mozemo nikako gore imat.Imamo i dobru upravu mada i Vico nema se sta covjeku rec uradio je vise od svih dosad predsjednika zajedno opcenito za nogomet u BiH.Gledaj pozitivno drug prednosti Celika tu.
Re: Rekonstrukcija stadiona "Bilino polje"
Postano: 05 lip 2026, 17:02
Postao/la Almir2018
Da se malo i ja ovdje uključim
Kako sam čuo NS BiH će ići u kreditno zaduženje za stadion
Tačnu cifru niko nezz ali msm da nece čitav iznos ali jedan hoce sigurno
To je čak jučer na GV spomenuo i Kasumovic
Zato im treba odluka za upravljanje stadionom
Sto se tice Celika meni je bitno da klub ima pravo pravo igranja utakmica na BP da klub ima svoje prostorije na stadionu Da klub ima svoj prostor za fan shop da moze prodavati hranu i piće za vrijeme utakmica naravno sve to besplatno i trajno
Da ne bude za pet godina hajmo napolje
I jos nesto vrlo važno je da klub igra utakmice za vrijeme radova na BP
Ako odemo mi se za 5 god ne vratismo na njega poznavajuci kako u nas se radi i kako rokovi se probijaju
Dakle na koliko savez god godina dobije na upravljanje BP na toliko i Čelik mora dobiti
Spominje se na 50 godina da će se dati savezu
A ovo sto spominju prostori i kirije od toga mi ni sad nemamo od toga ništa grad sve sebi uzima