Stranica: 187/198.
Re: FK Željezničar
Postano: 14 lip 2026, 21:59
Postao/la Hrasno15
45 dana do početka prvenstva, klub kao da ne postoji. Upravni odbor čine ljudi koji nisu sposobni voditi ni neki amaterski hor, a ne klub koji postoji preko 100 godina i koji želi biti ozbiljan, za početak bar u domaćem prvenstvu. Apsolutno sam bio za dolazak investitora, jer dosadašnji način vođenja kluba očigledno nije donosio rezultate. Međutim od 26.12.2025 kada je potvrđen ulazak investitora u klub, odnosno i prije toga, kada je dogovaran njegov ulazak, ništa nije urađeno na ispravan način. Statut koji ni nakon 6 mjeseci nije mogao biti odobren od strane Ministarstva, ma koliko se mi trudili da prikažemo da je to opstrukcija od HDZ-a, na kraju se ispostavilo da ljudi koji su radili na njegovim izmjenama ili nisu znali ili nisu željeli da to urade na ispravan način. Jedina aktivnost koja se desila je ko zna koja po redu konferencija za štampu vezana za izgradnju južne tribine, gdje su nas obavijestili da se teibina gradi i da će se nekad završiti. Predsjednik kluba je otišao nazad u SAD i koliko vidim jedinu komunikaciju obavlja putem facebook-a. Tvrdi da se u klubu radi punom parom ali da nema curenja informacija. Mislim da je ova sedmica presudna, vrijeme prolazi, a mi nemamo trenera ni ekipe, SD imamo na papiru, a ni on se ne oglašava. Ukoliko se do kraja ove sedmice ne imenuje trener i ne počne sa sklapanjem ekipe, mislim da je vrijeme da se Saninu zahvalimo, jer će biti očigledno da on nema nikakvu ideju vezano za klub i da ukoliko budemo čekali na njegove poteze možemo samo razmišljati o borbi za opstanak u sezoni pred nama
Re: FK Željezničar
Postano: 14 lip 2026, 22:27
Postao/la Levin
Ma kakva borba za opstanak šta vam je. Sve da ne dođe nijedan igrač i da se rupe popune iz juniora ti i dalje uz dobre pripreme imaš dovoljno igračkog kvaliteta da opstaneš u ligi.
To što smo mi u posljednjoj sezoni dogšli u poziciju da se borimo za opstanak je stvar loših odnosa u klubu i oko kluba a ne pojedinačnog igračkog kvaliteta č̣ak je i ova ekipa skuplja i od većine ekipa u ligi :
Alvin Ćosić (18) - €50k - Golman
Giovanni Troupée (28) - €100k - Desni bek
Enes Alić (26) - €400k - Lijevi bek
Bojan Nastić (31) - €100k - Lijevi bek
Deni Memišević (19) - €50k - Lijevi bek
Collin Seedorf (31) - €300k - Štoper
Daris Kelmendi (17) - €50k - Štoper
Ajdin Raščić (17) - €50k - Štoper
Aleksa Pejić (26) - €500k - Zadnji vezni
Armin Hodžić (26) - €200k - Centralni vezni
Ismail Oulad M'Hand (21) - €100k - Centralni vezni
Samir Radovac (30) - €100k - Centralni vezni
Dominik Prokop (29) - €300k - Centralni vezni
Madžid Šošić (23) - €800k - Ofanzivni vezni
Eldar Dragović (18) - €100k - Ofanzivni vezni
Deni Milošević (31) - €100k - Ofanzivni vezni
Admir Gojak (18) - €50k - Ofanzivni vezni
Dženan Šabić (20) - €250k - Ofanzivni vezni / lijevo krilo
Matej Cvetanoski (28) - €300k - Lijevo krilo
Ernad Babaluk (19) - €150k - Desno krilo
Ibraheem Adams Olanrewaju (19) - €50k - Desno krilo / napadač
Muharem Husković (23) - €150k - Napadač
Davor Rakić (21) - €150k - Napadač
Joey Konings (28) - €100k - Napadač
Zlatan Zeničanin (20) - €50k - Napadač
Aldian Korora (16) - €50k - Napadač
4.65 miliona eura...
Ali problem nije to, problem je što ovi iznad imaju primanja od 400,000.00 KM bruto mjesećno a sad je period sa manjim prihodima a još uz to moraš osigurati i pripreme.
Još uz to imamo pokriti i zadnje 2-3 plate što ke ozbiljan iznos kad se sve sabere jer su na platnom spisku i igrači koji su otišli, osoblje u klubu i neki još.
Re: FK Željezničar
Postano: 14 lip 2026, 22:40
Postao/la jointunija
Da mi je samo znati ko baca ove lažne informacije,zar smo toliki dušmani sami sebi,zašto,zašto?
Re: FK Željezničar
Postano: 14 lip 2026, 22:59
Postao/la Levin
jointunija je napisao/la: ↑14 lip 2026, 22:40
Da mi je samo znati ko baca ove lažne informacije,zar smo toliki dušmani sami sebi,zašto,zašto?
Koje informacije nisu tačne?
Samo da sumiramo...
- U OP kasne plate 3 mjeseca
- Igračina kasne plate 2 mjeseca
- Marko Marić više nije SD
- U planu je da se podigne višemilionski kredit
- Kirije i rente nisu plaćene...
- Investitor se dopisuje sa svakom šušom po fb
- Trener nije izabran
- Pojačanja nema
Mslm, mali sažetak tračeva prethodne sedmice
Re: FK Željezničar
Postano: 14 lip 2026, 23:27
Postao/la Arma.
Da se nisu povrijedili Šošić i Cveta sve bi bilo drugačije, mislim uzmite bilo koju ekipu na svijetu kad im se povrijede dva najbolja igrača na šta liče, i to i jedan i drugi zadobili teške povrede na Grbavici, jer teren izgleda ko kupusište, i opet ga ne radimo.
Što se tiče trenera vjerujem da će u ovoj sad sedmici biti imenovan, jer za nekih desetak dana bi trebale počet pripreme.
Re: FK Željezničar
Postano: 14 lip 2026, 23:36
Postao/la AhmedNurudin
Levin je napisao/la: ↑14 lip 2026, 22:59
jointunija je napisao/la: ↑14 lip 2026, 22:40
Da mi je samo znati ko baca ove lažne informacije,zar smo toliki dušmani sami sebi,zašto,zašto?
Koje informacije nisu tačne?
Samo da sumiramo...
- U OP kasne plate 3 mjeseca
- Igračina kasne plate 2 mjeseca
- Marko Marić više nije SD
- U planu je da se podigne višemilionski kredit
- Kirije i rente nisu plaćene...
- Investitor se dopisuje sa svakom šušom po fb
- Trener nije izabran
- Pojačanja nema
Mslm, mali sažetak tračeva prethodne sedmice

- sport1.ba, oslobođenje forum.png (34.7 KiB) Pogledano 371 put.
Što se konkretno ove "informacije" ili "lažne informacije" tiče, vidjet ćemo šta je, ona je potekla sa ovog foruma. Ovo je valjda Oslobođenje forum, tema o Željezničaru. Dakle mislim na ovaj prvi post forumaša pod nickom LARSSON i repliku forumaša pod nickom Mulalic Edis. Da li nam opis profila ovog drugog može otkriti kome je u interesu ovakva priča, pa mislim da može. Još uvijek je sve dostupno možete pogledati. Ovo sam baš istražio odakle je krenulo jer je i mene iznenadilo pa sam ovdje postavio pitanje da li neko od vas zna.
Što se Marića tiče vjerovatno sam najviše "kritikovao" njegovo imenovanje i ostajem pri tome, jer su bile činjenice i još uvijek su. Poželio sam mu sreću kada je došao i zaista mu to želim jer treba da radi u interesu Kluba za koji navijam. On je osoba koja je na funkciji koja nam mora rješiti goruća pitanja u igračkom kadru, na bilo kakav način. Ostanak bez SD-a 10-ak dana pred početak priprema dok nemaš trenera, pojačanja bilo bi ravno samoubistvu. Znajući kako kod nas sve sporo ide i da imenujemo nekoga nakon njega, taj neće stići ništa uraditi.
Sa druge strane moje lično mišljenje je da se on neće svakako dugo zadržati kod nas i da će najviše zavisiti od statuta. On je SD koji sigurno želi imati bar neki minimalni budžet za kupovine. Trenutno mu to po svemu sudeći omogućiti ne možemo. Ovo posljednje je samo moje razmišljanje koje pišem i apsolutno ne mora biti tačno.
Re: FK Željezničar
Postano: 15 lip 2026, 00:14
Postao/la Manijakdokraja9
Ma lupa raja svasta, u sustini niko nista ne zna 100%, vidjecemo sve
Re: FK Željezničar
Postano: 15 lip 2026, 02:02
Postao/la Pablo11
AhmedNurudin je napisao/la: ↑14 lip 2026, 23:36
Levin je napisao/la: ↑14 lip 2026, 22:59
jointunija je napisao/la: ↑14 lip 2026, 22:40
Da mi je samo znati ko baca ove lažne informacije,zar smo toliki dušmani sami sebi,zašto,zašto?
Koje informacije nisu tačne?
Samo da sumiramo...
- U OP kasne plate 3 mjeseca
- Igračina kasne plate 2 mjeseca
- Marko Marić više nije SD
- U planu je da se podigne višemilionski kredit
- Kirije i rente nisu plaćene...
- Investitor se dopisuje sa svakom šušom po fb
- Trener nije izabran
- Pojačanja nema
Mslm, mali sažetak tračeva prethodne sedmice
sport1.ba, oslobođenje forum.png
Što se konkretno ove "informacije" ili "lažne informacije" tiče, vidjet ćemo šta je, ona je potekla sa ovog foruma. Ovo je valjda Oslobođenje forum, tema o Željezničaru. Dakle mislim na ovaj prvi post forumaša pod nickom LARSSON i repliku forumaša pod nickom Mulalic Edis. Da li nam opis profila ovog drugog može otkriti kome je u interesu ovakva priča, pa mislim da može. Još uvijek je sve dostupno možete pogledati. Ovo sam baš istražio odakle je krenulo jer je i mene iznenadilo pa sam ovdje postavio pitanje da li neko od vas zna.
Što se Marića tiče vjerovatno sam najviše "kritikovao" njegovo imenovanje i ostajem pri tome, jer su bile činjenice i još uvijek su. Poželio sam mu sreću kada je došao i zaista mu to želim jer treba da radi u interesu Kluba za koji navijam. On je osoba koja je na funkciji koja nam mora rješiti goruća pitanja u igračkom kadru, na bilo kakav način. Ostanak bez SD-a 10-ak dana pred početak priprema dok nemaš trenera, pojačanja bilo bi ravno samoubistvu. Znajući kako kod nas sve sporo ide i da imenujemo nekoga nakon njega, taj neće stići ništa uraditi.
Sa druge strane moje lično mišljenje je da se on neće svakako dugo zadržati kod nas i da će najviše zavisiti od statuta. On je SD koji sigurno želi imati bar neki minimalni budžet za kupovine. Trenutno mu to po svemu sudeći omogućiti ne možemo. Ovo posljednje je samo moje razmišljanje koje pišem i apsolutno ne mora biti tačno.
Larson je uvijek debil bio.

Re: FK Željezničar
Postano: 15 lip 2026, 07:48
Postao/la Levin
AhmedNurudin je napisao/la: ↑14 lip 2026, 23:36
Levin je napisao/la: ↑14 lip 2026, 22:59
jointunija je napisao/la: ↑14 lip 2026, 22:40
Da mi je samo znati ko baca ove lažne informacije,zar smo toliki dušmani sami sebi,zašto,zašto?
Koje informacije nisu tačne?
Samo da sumiramo...
- U OP kasne plate 3 mjeseca
- Igračina kasne plate 2 mjeseca
- Marko Marić više nije SD
- U planu je da se podigne višemilionski kredit
- Kirije i rente nisu plaćene...
- Investitor se dopisuje sa svakom šušom po fb
- Trener nije izabran
- Pojačanja nema
Mslm, mali sažetak tračeva prethodne sedmice
sport1.ba, oslobođenje forum.png
Što se konkretno ove "informacije" ili "lažne informacije" tiče, vidjet ćemo šta je, ona je potekla sa ovog foruma. Ovo je valjda Oslobođenje forum, tema o Željezničaru. Dakle mislim na ovaj prvi post forumaša pod nickom LARSSON i repliku forumaša pod nickom Mulalic Edis. Da li nam opis profila ovog drugog može otkriti kome je u interesu ovakva priča, pa mislim da može. Još uvijek je sve dostupno možete pogledati. Ovo sam baš istražio odakle je krenulo jer je i mene iznenadilo pa sam ovdje postavio pitanje da li neko od vas zna.
Što se Marića tiče vjerovatno sam najviše "kritikovao" njegovo imenovanje i ostajem pri tome, jer su bile činjenice i još uvijek su. Poželio sam mu sreću kada je došao i zaista mu to želim jer treba da radi u interesu Kluba za koji navijam. On je osoba koja je na funkciji koja nam mora rješiti goruća pitanja u igračkom kadru, na bilo kakav način. Ostanak bez SD-a 10-ak dana pred početak priprema dok nemaš trenera, pojačanja bilo bi ravno samoubistvu. Znajući kako kod nas sve sporo ide i da imenujemo nekoga nakon njega, taj neće stići ništa uraditi.
Sa druge strane moje lično mišljenje je da se on neće svakako dugo zadržati kod nas i da će najviše zavisiti od statuta. On je SD koji sigurno želi imati bar neki minimalni budžet za kupovine. Trenutno mu to po svemu sudeći omogućiti ne možemo. Ovo posljednje je samo moje razmišljanje koje pišem i apsolutno ne mora biti tačno.
Kao i uvijek, istina je vjerovatno negdje na pola puta. Neke info su plasirane preko Sport1 a neke preko Org-a.
Kako god, ako se stvari ne počnu rješavati ove sedmice mislim da je to signal za uzbunu pa šta god bila istina.
Re: FK Željezničar
Postano: 15 lip 2026, 08:26
Postao/la Hrasno15
Ja se samo nadam da nećemo doći u situaciju da pripreme obavljamo u Konjicu ili na Kupresu, da navijači skupljaju pare i da igrače skupljamo po federalnoj. Od velikog optimizmq došli smo na to da strahujemo hoćemo li opstati.
Re: FK Željezničar
Postano: 15 lip 2026, 08:31
Postao/la BukiBiščević
@jointunija
@Pablo11
Jbg ne bi bilo loše raja da i vi shvatite kako neki nemaju svoje "veze" u klubu ili samoj blizini pa da se zna šta se dešava. Mislim mene lično ne zanima ništa, niti me ranije zanimalo, koju pripremnu odgledam čisto da vidim šta prinove mogu ponuditi, i onda kada dođe 1. kolo, otprilike znaš na čemu si. Međutim dosta ostale raje je odsječeno od tako "komplikovanog" načina razmišljanja

Mada iskreno bilo kome a da nema pristup nikakvim informacijama bi trenutna situacija bila razlog za brigu, ali šta je tu je, što bi rekao jedan bh stručnjak

Re: FK Željezničar
Postano: 15 lip 2026, 09:51
Postao/la Manijakdokraja9
Kao sto kaze Levin, sve je ovo do sad rekla kazala, ali ako se nesto konkretno ne pocne desavati vec ove sedmice pocet cu i ja sumnjati da ima istine
Re: FK Željezničar
Postano: 15 lip 2026, 09:53
Postao/la Manijakdokraja9
Onaj tamo forum uopste ne shvatam za ozbiljno vise, vecina ih jedva ceka da plasira neku "losu" vijest da unose nemir, a da ne pricamo koliko pitara nam na temi komentarise.
Re: FK Željezničar
Postano: 15 lip 2026, 11:57
Postao/la Arma.
Nekad je 50 ljudi znalo šta se događa u klubu istog momenta kada se nešto pokrene, a sad je taj broj možda 5, stoga svi i lupetaju. Što je rekao Levin naredna sedmica je ključna, ako protekne u miru onda možda i imamo problem, a trenutno ne vidim nikakav problem.
Re: FK Željezničar
Postano: 15 lip 2026, 12:41
Postao/la Levin
Možda ne ova jer su pomjerili navodno početak priprema ali naredna sigurno.