Dragi prijatelji, roditelji, igrači omladinskih selekcija nakon 14 mjeseci došao je trenutak za koji sam znao da će doći kad tad, ali ne ovako rano.
Došao je trenutak kada su drugi odlučili da više nisam potreban, te su mi pripremili otkaz. Da apsurd bude veći, sve što mi se stavlja na teret su besmislice i neboluze, a posebno da sam nekoga povrijedio na nacionalnoj osnovi. Svi koji me poznaju pogotovo, moji prijatelji druge vjeroispovijesti kojih imam mnogo znaju da tako prije svega nisam odgajan niti vaspitan da bih isto učinio. Kompletan slučaj će imati svoje treće poluvrijeme. Trenutno stanje u klubu je takvo da dvije osobe imaju anarhiju i da odlučuju, i tako su odlučili. Imena ću zadržati do daljnjeg, a nakon što se sve završi imena svih ću javno objaviti. Ovu priliku koristim da iskažem veliko poštovanje prema klubu, svim uposlenicima, svim dječacima sa kojima sam imao saradnju kao i njihovim roditeljima. Trudio sam se maksimalno, profesionalno sa velikom odgovornošću da unaprijedim rad svih selekcija sa kojima sam radio. Koliko sam uspio u tome rezultati sami govore za sebe, i to mi niko ne može osporiti.
U svemu ovome najbitnije je biti čovjek, a da li su oni koji su potpisali moj otkaz to prepuštam drugima da kažu. Jedno je sigurno, prelijep period proveden u velikom klubu je iza mene. Još jednom se zahvaljujem svima na svemu. Mogao bih mnogo toga napisati, ali ipak ću nešto ostaviti za sebe.
Omladinske selekcije FKŽ (pioniri, kadeti, juniori)
- AmarAmarOsimOsim
- Postovi: 257
- Pridružen/a: 17 srp 2024, 12:34
Re: Omladinske selekcije FKŽ (pioniri, kadeti, juniori)
A pehari su tu!
Re: Omladinske selekcije FKŽ (pioniri, kadeti, juniori)
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
Re: Omladinske selekcije FKŽ (pioniri, kadeti, juniori)
Iako smo većinom fokusirani na prvi tim želio bih iskoristiti trenutak i pohvaliti Dervišijev rad sa juniorskom ekipom gdje je ostvario značajan rezultatski napredak otkako je preuzeo ekipu. Svakako mislim da je zaslužio da nastavi i sljedeće sezone uz još bolju podršku.


"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
- AhmedNurudin
- Postovi: 213
- Pridružen/a: 25 vel 2026, 18:22
Re: Omladinske selekcije FKŽ (pioniri, kadeti, juniori)
Ekipa Željezničara je danas poražena u finalu Kupa Kantona Sarajeva.
Igrali smo u sljedećem sastavu: Ćosić, Zahirović, Kelmendi, Raščić, Korora, Gojak, Haskić, Hamidović, Freeman, Rahić, Dragović. Na klupi su bili: Beridan, Gavrilović, Pervan, Fejzić, Godinjak, Rahman, Kovač.
Moram priznati da ne pratim detaljno juniorsku selekciju, ali meni izgleda da je ovo prva ekipa. Odlični rezultati jesu ostvareni u drugom dijelu sezone ali ovo je ružan poraz. Mislim da je pred nama još jedna sezona gdje nećemo sa sigurnošću znati ko će biti U21 opcija u prvom timu, da li se ponovo dovodi U21 igrač/igrači ili će se nekome ukazati prilika iz ove ekipe.
Igrali smo u sljedećem sastavu: Ćosić, Zahirović, Kelmendi, Raščić, Korora, Gojak, Haskić, Hamidović, Freeman, Rahić, Dragović. Na klupi su bili: Beridan, Gavrilović, Pervan, Fejzić, Godinjak, Rahman, Kovač.
Moram priznati da ne pratim detaljno juniorsku selekciju, ali meni izgleda da je ovo prva ekipa. Odlični rezultati jesu ostvareni u drugom dijelu sezone ali ovo je ružan poraz. Mislim da je pred nama još jedna sezona gdje nećemo sa sigurnošću znati ko će biti U21 opcija u prvom timu, da li se ponovo dovodi U21 igrač/igrači ili će se nekome ukazati prilika iz ove ekipe.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi. A.O.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi. A.O.
Re: Omladinske selekcije FKŽ (pioniri, kadeti, juniori)
Šteta, ružan poraz za kraj vrlo uspješnog drugog dijela sezone.AhmedNurudin je napisao/la: ↑03 lip 2026, 18:08 Ekipa Željezničara je danas poražena u finalu Kupa Kantona Sarajeva.
Igrali smo u sljedećem sastavu: Ćosić, Zahirović, Kelmendi, Raščić, Korora, Gojak, Haskić, Hamidović, Freeman, Rahić, Dragović. Na klupi su bili: Beridan, Gavrilović, Pervan, Fejzić, Godinjak, Rahman, Kovač.
Moram priznati da ne pratim detaljno juniorsku selekciju, ali meni izgleda da je ovo prva ekipa. Odlični rezultati jesu ostvareni u drugom dijelu sezone ali ovo je ružan poraz. Mislim da je pred nama još jedna sezona gdje nećemo sa sigurnošću znati ko će biti U21 opcija u prvom timu, da li se ponovo dovodi U21 igrač/igrači ili će se nekome ukazati prilika iz ove ekipe.
Što se tiče sastava to je to :
Amar Zahirovic (18) - 2.507'
Alvin Cosic (19) - 2.110'
Aldian Korora (17) - 1.812'
Ajdin Rascic (17) - 1.805'
Anur Haskic (19) - 1.749'
Amar Hamidovic (18) - 1.706'
Albin Rahic (17) - 1.590'
Daris Kelmendi (18) - 1.517'
Jonathan Freeman (18) - 1.337'
Eldar Dragovic (18) - 1.211'
Admir Gojak (18) - 693'
Klupa :
Fedja Pervan (17) - 1.013'
Teo Beridan (18) - 587'
Luka Gavrilovic (18) - 449'
Eldar Godinjak (17) - 183'
Benjamin Rahman (17) - 725'
Tarik Kovac (18) - 696'
Mahir Fejzic (17) - 144'
Od stalih koji nisu bili u sastavu :
Bakir Omerbasic (18) - 961'
Dall Babic (17) - 820'
Vedad Sijercic (17) - 1.385'
Kerim Dedovic (18) - 675'
Ajdin Grbic (18) - 656'
Nisam gledao utakmicu ali mi je djelovalo da je bio egal do 60te minute i da su se nakon toga raspali. Šteta.
Edit : Počeli su sezonu sa peticom od Zvijezde 09 i završili sa peticom od kona. U svakom slučaju sezona za zaboravam u svim selekcijama.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
- AhmedNurudin
- Postovi: 213
- Pridružen/a: 25 vel 2026, 18:22
Re: Omladinske selekcije FKŽ (pioniri, kadeti, juniori)
Vjerovatno je to ključ, kada se raspadneš nakon 60-te u juniorskom uzrastu teško možeš više u prvom timu. Nek je i ovdje gotovo za ovu sezonu.Levin je napisao/la: ↑03 lip 2026, 21:14Šteta, ružan poraz za kraj vrlo uspješnog drugog dijela sezone.AhmedNurudin je napisao/la: ↑03 lip 2026, 18:08 Ekipa Željezničara je danas poražena u finalu Kupa Kantona Sarajeva.
Igrali smo u sljedećem sastavu: Ćosić, Zahirović, Kelmendi, Raščić, Korora, Gojak, Haskić, Hamidović, Freeman, Rahić, Dragović. Na klupi su bili: Beridan, Gavrilović, Pervan, Fejzić, Godinjak, Rahman, Kovač.
Moram priznati da ne pratim detaljno juniorsku selekciju, ali meni izgleda da je ovo prva ekipa. Odlični rezultati jesu ostvareni u drugom dijelu sezone ali ovo je ružan poraz. Mislim da je pred nama još jedna sezona gdje nećemo sa sigurnošću znati ko će biti U21 opcija u prvom timu, da li se ponovo dovodi U21 igrač/igrači ili će se nekome ukazati prilika iz ove ekipe.
Što se tiče sastava to je to :
Amar Zahirovic (18) - 2.507'
Alvin Cosic (19) - 2.110'
Aldian Korora (17) - 1.812'
Ajdin Rascic (17) - 1.805'
Anur Haskic (19) - 1.749'
Amar Hamidovic (18) - 1.706'
Albin Rahic (17) - 1.590'
Daris Kelmendi (18) - 1.517'
Jonathan Freeman (18) - 1.337'
Eldar Dragovic (18) - 1.211'
Admir Gojak (18) - 693'
Klupa :
Fedja Pervan (17) - 1.013'
Teo Beridan (18) - 587'
Luka Gavrilovic (18) - 449'
Eldar Godinjak (17) - 183'
Benjamin Rahman (17) - 725'
Tarik Kovac (18) - 696'
Mahir Fejzic (17) - 144'
Od stalih koji nisu bili u sastavu :
Bakir Omerbasic (18) - 961'
Dall Babic (17) - 820'
Vedad Sijercic (17) - 1.385'
Kerim Dedovic (18) - 675'
Ajdin Grbic (18) - 656'
Nisam gledao utakmicu ali mi je djelovalo da je bio egal do 60te minute i da su se nakon toga raspali. Šteta.
Edit : Počeli su sezonu sa peticom od Zvijezde 09 i završili sa peticom od kona. U svakom slučaju sezona za zaboravam u svim selekcijama.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi. A.O.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi. A.O.
Re: Omladinske selekcije FKŽ (pioniri, kadeti, juniori)
Kako god, ovo je najbolji rezultat juniora od sezone 2020/2021 i najbolji rezultat jedne od selekcija kluba ove sezone. Jedna utakmica ne treba da pokvari ukupnu sliku koja je napravljena u zadnjih pola godine.AhmedNurudin je napisao/la: ↑04 lip 2026, 14:16Vjerovatno je to ključ, kada se raspadneš nakon 60-te u juniorskom uzrastu teško možeš više u prvom timu. Nek je i ovdje gotovo za ovu sezonu.Levin je napisao/la: ↑03 lip 2026, 21:14Šteta, ružan poraz za kraj vrlo uspješnog drugog dijela sezone.AhmedNurudin je napisao/la: ↑03 lip 2026, 18:08 Ekipa Željezničara je danas poražena u finalu Kupa Kantona Sarajeva.
Igrali smo u sljedećem sastavu: Ćosić, Zahirović, Kelmendi, Raščić, Korora, Gojak, Haskić, Hamidović, Freeman, Rahić, Dragović. Na klupi su bili: Beridan, Gavrilović, Pervan, Fejzić, Godinjak, Rahman, Kovač.
Moram priznati da ne pratim detaljno juniorsku selekciju, ali meni izgleda da je ovo prva ekipa. Odlični rezultati jesu ostvareni u drugom dijelu sezone ali ovo je ružan poraz. Mislim da je pred nama još jedna sezona gdje nećemo sa sigurnošću znati ko će biti U21 opcija u prvom timu, da li se ponovo dovodi U21 igrač/igrači ili će se nekome ukazati prilika iz ove ekipe.
Što se tiče sastava to je to :
Amar Zahirovic (18) - 2.507'
Alvin Cosic (19) - 2.110'
Aldian Korora (17) - 1.812'
Ajdin Rascic (17) - 1.805'
Anur Haskic (19) - 1.749'
Amar Hamidovic (18) - 1.706'
Albin Rahic (17) - 1.590'
Daris Kelmendi (18) - 1.517'
Jonathan Freeman (18) - 1.337'
Eldar Dragovic (18) - 1.211'
Admir Gojak (18) - 693'
Klupa :
Fedja Pervan (17) - 1.013'
Teo Beridan (18) - 587'
Luka Gavrilovic (18) - 449'
Eldar Godinjak (17) - 183'
Benjamin Rahman (17) - 725'
Tarik Kovac (18) - 696'
Mahir Fejzic (17) - 144'
Od stalih koji nisu bili u sastavu :
Bakir Omerbasic (18) - 961'
Dall Babic (17) - 820'
Vedad Sijercic (17) - 1.385'
Kerim Dedovic (18) - 675'
Ajdin Grbic (18) - 656'
Nisam gledao utakmicu ali mi je djelovalo da je bio egal do 60te minute i da su se nakon toga raspali. Šteta.
Edit : Počeli su sezonu sa peticom od Zvijezde 09 i završili sa peticom od kona. U svakom slučaju sezona za zaboravam u svim selekcijama.
Hoće li tu biti materijala za prvi tim zavisit će od njih samih. Sigurno ih dobar dio neće ni ostati u fudbalu.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
