Stranica: 12/12.
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 12 lip 2026, 18:24
Postao/la AhmedNurudin
Levin je napisao/la: ↑12 lip 2026, 08:01
AhmedNurudin je napisao/la: ↑11 lip 2026, 23:18
Levin je napisao/la: ↑11 lip 2026, 22:06
Jel' ovo Husara plaća reklame....
Vjerovatno plaća reklame, nije mu prvi put. Sjećam se kada je od Hasukića i Šere napravio Robbena i Mandžukića nakon par dobrih utakmica u GOŠKU. Nije mu to strano. Što se tiče konkretno ovog momka, kao back-up opcija na stoperskim pozicijama može proći. Bit će zaštićeno godište naredne sezone tako da kao neki četvrti stoper u rotaciji može biti, naravno pitanje je da li on i njegov profesor u obliku menadžera pristaju na to. Slučaj Dubačkića od prije par sezona nas je naučio da stoperi iz Federalne lige imaju ogromne mane, čak i kada se radi o najboljim u toj ligi.
Ne znam šta da ti kažem za ovog malog nije mi nešto pretjerano "zapao za oko" ali svakako bi mi trebao veći uzorak utakmica da pogledam. Jedna dvije jednostavno nije dovoljno a kod nižih liga kod nas je nezahvalno to što nemaš gdje izvuči pravu statistiku.
Sa druhe strane kad pogledam profil odlično izgleda. Zaštićeno godište sljedeće sezone, a već ima i kontinuitet nastupa u seniorskom fudbalu. Uz to ima dobru bazu, odlični Omladinski pogoni. Mslm, kao što kažeš staviti ga u rotaciju dati mu nekih 1000 minuta sljedeće sezone i probati od njega napraviti projekat. Svakako ima dobru podlogu.
Btw, ne treba ti Dubačkić. Pogledaj Šukilovića... par utakmica uhvatio dobar ritam kako je kod nas a ostalo ne znaš gdje je više šupalj. Mada treba biti iskren i reći da nismo baš najpogodnija sredina za razvoj mladih igrača. Ne mogu ovi iskusniji da se nose sa svim turbulencijama u klubu a kamoli ovi mlađi.
Mslm, evo svi su uzeli malog Šabića na zub a ako ćemo pravo mi smo sa njim sve pogrešno napravili. Malog se guralo na beka pa na krilo a ni za jedno ni za drugo nema fizičke predispozicije. Mi smo prosto zaboravili kako napraviti igrača.
Potpisujem sve što si napisao. Pogotovo nažalost ovu zadnju rečenicu : "
Mi smo prosto zaboravili kako napraviti igrača."
Što se Zrnića tiče ne treba mu suditi prema menadžeru, jeste neopjevani šarlatan ali jedan zlikovac Bulić je od igrača koji je imao sličan put uspio napraviti stopera Grashopersa. Govorim o Luki Mikuliću, koji je i solidno obeštećenje donio Posušju. Koliko god zaista bili loša sredina za mlade uz nekih 1000 minuta kako ti reče, može se neka osnova vidjeti o kakvom igraču se radi.
A eto baš za Šabića iako nije tema, napisao sam par puta da je očajan ali ništa više od toga jer jednostavno od njega se i ne očekuje da bude nositelj, neki su nam predstavljeni kao igrači koji znaju zabiti gol pa smo od njih vidjeli manje nego od tog nesretnog Šabića. On luta na nekoliko pozicija. Nemam neku informaciju ali logika mi nalaže da je njemu ova sezona posljednja u našem dresu bez obzira na dužinu ugovora, osim ako magično ne odigra sezonu života, a nema nekih naznaka za to.
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 15 lip 2026, 20:21
Postao/la Veteran
https://n1info.ba/sport/nogomet/radno-n ... AYvs7PgeOQ
Kako N1 prije Sinana, domacih izdajnika i torpedetskih isprdaka jeb** mu miša..
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 17 lip 2026, 18:28
Postao/la AhmedNurudin
"Ljubimac navijača Željezničara raskinuo ugovor, vraća li se u BiH?
Bivši igrač Fudbalskog klub Željezničar Aleksandar Boljević u narednu sezonu neće ući kao igrač Sogdiane.
Kako je potvrđeno za naš portal, Boljević je sa uzbekistanskim klubom raskinuo ugovor i slobodan je u izboru nove sredine.
Crnogorski fudbaler navodno već ima nekoliko ponuda za nastavak karijere, a ostaje da se vidi za koju od njih će se odlučiti.
Podsjetimo, Boljević je u redove Sogdiane stigao u januaru ove godine nakon gotovo tri godine provedene u Željezničaru.
U prvom dijelu protekle sezone igrajući za Željezničar upisao je 16 nastupa i postigao 4 gola.
Prije dolaska na Grbavicu nosio je i dresove Hapoela iz Tel Aviva, Standarda iz Liegea, Eupena, Waasland-Beverena, a nastupao je i za U-21 ekipu PSV-a.
Ime novog kluba crnogorskog napadača trebalo bi ubrzo biti poznato."
Izvor:Oslobođenje.
Što se mene tiče Bolja bi svakako bio pojačanje, uz kvalitetne ljetne pripreme mogli bi dobiti ozbiljnu opciju na krilu. Dobrodošao je da se vrati.
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 19 lip 2026, 22:22
Postao/la Levin
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 19 lip 2026, 23:43
Postao/la AhmedNurudin
Levin je napisao/la: ↑19 lip 2026, 22:22
Realnost je da smo mi njega izgubili u januaru 2025. On je dokaz koliko slabu strategiju imamo. Idealna je opcija bila da dođe tada, polusezonu skupi neku minutažu i od ljeta 2025. zauzme poziciju jedinice, a da mi zaradimo na Muftiću neki novac. Time bi dobili i U21 opciju koja nas je toliko kočila tokom sezone. Govorilo se da je kod nas tada bila veća konkurencija, a klub u koji je otišao je imao reprezentativnog golmana i jednog koji je prema medijskim natpisima bio "projekat" tog kluba. Znalo se da je ovo teško ostvarivo jer je imao još uvijek aktivan ugovor i sigurno se podrazumijevala neka odšteta. Daleko od toga da trebamo plakati za njim, on tek treba da se dokaže, polusezona kakvu je odigrao ne mora biti neki pokazatelj. Slučaj Dizdarevića je najbolji pokazatelj, koji je predstavljan kao puno veći potencijal od Karića. Ako ipak vidimo nekog novog Vladana Kovačevića iz Rakowa onda se vratiti na zimu 2025. i zapitati se kako nam je "pobjegao". Prvenstveno zato što sam siguran da se ne radi o visokoj plati.
Što se tiče golmanske pozicije, raduje me zbog nas ono "TO LEAVE" na Šehićevom profilu Transfermarkta. Siguran sam da može odraditi dvije-tri vrhunske sezone, Vozinha nam je pokazao da se i u petoj deceniji može vrhunski braniti, btw i on je slobodan uskoro.
P.S. Žao mi je samo što Karić i njegov menadžer smatraju da nam ne duguju bar u moralnom smislu i da bi mi trebali imati prednost nad nekim klubovima jer smo ga puštali u kampove Junajteda dok je bio pod ugovorom. Danas je očito tako, pa neka ljudi u Klubu počnu stavljati Klub na prvo mjesto, ispred svega i svakoga napokon.
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 20 lip 2026, 08:41
Postao/la Levin
AhmedNurudin je napisao/la: ↑19 lip 2026, 23:43
Levin je napisao/la: ↑19 lip 2026, 22:22
Realnost je da smo mi njega izgubili u januaru 2025. On je dokaz koliko slabu strategiju imamo. Idealna je opcija bila da dođe tada, polusezonu skupi neku minutažu i od ljeta 2025. zauzme poziciju jedinice, a da mi zaradimo na Muftiću neki novac. Time bi dobili i U21 opciju koja nas je toliko kočila tokom sezone. Govorilo se da je kod nas tada bila veća konkurencija, a klub u koji je otišao je imao reprezentativnog golmana i jednog koji je prema medijskim natpisima bio "projekat" tog kluba. Znalo se da je ovo teško ostvarivo jer je imao još uvijek aktivan ugovor i sigurno se podrazumijevala neka odšteta. Daleko od toga da trebamo plakati za njim, on tek treba da se dokaže, polusezona kakvu je odigrao ne mora biti neki pokazatelj. Slučaj Dizdarevića je najbolji pokazatelj, koji je predstavljan kao puno veći potencijal od Karića. Ako ipak vidimo nekog novog Vladana Kovačevića iz Rakowa onda se vratiti na zimu 2025. i zapitati se kako nam je "pobjegao". Prvenstveno zato što sam siguran da se ne radi o visokoj plati.
Što se tiče golmanske pozicije, raduje me zbog nas ono "TO LEAVE" na Šehićevom profilu Transfermarkta. Siguran sam da može odraditi dvije-tri vrhunske sezone, Vozinha nam je pokazao da se i u petoj deceniji može vrhunski braniti, btw i on je slobodan uskoro.
P.S. Žao mi je samo što Karić i njegov menadžer smatraju da nam ne duguju bar u moralnom smislu i da bi mi trebali imati prednost nad nekim klubovima jer smo ga puštali u kampove Junajteda dok je bio pod ugovorom. Danas je očito tako, pa neka ljudi u Klubu počnu stavljati Klub na prvo mjesto, ispred svega i svakoga napokon.
Mislim da je Tarikov povratak kod nas, u ovom trenuku, nemoguć čak i ako su se popravili odnosi sa Zubanom. Realno, nakon dobre sezone u Veležu sasvim je logično da pokuša u nekoj od boljih liga. Možda je to moglo, kao što kažeš, u januaru 2025 ali sada ne. Ja da sam na njegovom mjestu ne bih. Svaka čast svemu ali mislim da mu to ne bi bio korak naprijed.
Što se tiče Šehića, volio bih da se vrati jer bi sigurno valjao i ako mislimo praviti kakav projekat od malog Ćosića a sigurno i Šeha može bar još dvije sezone na dobrom nivou odigrati.
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 20 lip 2026, 17:43
Postao/la AhmedNurudin
Levin je napisao/la: ↑20 lip 2026, 08:41
AhmedNurudin je napisao/la: ↑19 lip 2026, 23:43
Levin je napisao/la: ↑19 lip 2026, 22:22
Realnost je da smo mi njega izgubili u januaru 2025. On je dokaz koliko slabu strategiju imamo. Idealna je opcija bila da dođe tada, polusezonu skupi neku minutažu i od ljeta 2025. zauzme poziciju jedinice, a da mi zaradimo na Muftiću neki novac. Time bi dobili i U21 opciju koja nas je toliko kočila tokom sezone. Govorilo se da je kod nas tada bila veća konkurencija, a klub u koji je otišao je imao reprezentativnog golmana i jednog koji je prema medijskim natpisima bio "projekat" tog kluba. Znalo se da je ovo teško ostvarivo jer je imao još uvijek aktivan ugovor i sigurno se podrazumijevala neka odšteta. Daleko od toga da trebamo plakati za njim, on tek treba da se dokaže, polusezona kakvu je odigrao ne mora biti neki pokazatelj. Slučaj Dizdarevića je najbolji pokazatelj, koji je predstavljan kao puno veći potencijal od Karića. Ako ipak vidimo nekog novog Vladana Kovačevića iz Rakowa onda se vratiti na zimu 2025. i zapitati se kako nam je "pobjegao". Prvenstveno zato što sam siguran da se ne radi o visokoj plati.
Što se tiče golmanske pozicije, raduje me zbog nas ono "TO LEAVE" na Šehićevom profilu Transfermarkta. Siguran sam da može odraditi dvije-tri vrhunske sezone, Vozinha nam je pokazao da se i u petoj deceniji može vrhunski braniti, btw i on je slobodan uskoro.
P.S. Žao mi je samo što Karić i njegov menadžer smatraju da nam ne duguju bar u moralnom smislu i da bi mi trebali imati prednost nad nekim klubovima jer smo ga puštali u kampove Junajteda dok je bio pod ugovorom. Danas je očito tako, pa neka ljudi u Klubu počnu stavljati Klub na prvo mjesto, ispred svega i svakoga napokon.
Mislim da je Tarikov povratak kod nas, u ovom trenuku, nemoguć čak i ako su se popravili odnosi sa Zubanom. Realno, nakon dobre sezone u Veležu sasvim je logično da pokuša u nekoj od boljih liga. Možda je to moglo, kao što kažeš, u januaru 2025 ali sada ne. Ja da sam na njegovom mjestu ne bih. Svaka čast svemu ali mislim da mu to ne bi bio korak naprijed.
Što se tiče Šehića, volio bih da se vrati jer bi sigurno valjao i ako mislimo praviti kakav projekat od malog Ćosića a sigurno i Šeha može bar još dvije sezone na dobrom nivou odigrati.
Ma ja smatram da smo mi i ovakvi, premija u odnosu na igranje kod pijačara. Biti prvi golman kod nas, koji ćemo nadam se imati puno bolju sezonu ili otići tamo gdje ti sigurno greške oprostiti neće, ne znam baš šta je bolje. Nije više ni važan jbg, ad acta ga staviti i tjt. Samo, neće me iznenaditi ako ubrzo požuri kod nas da spašava karijeru. Nadam se da nam pripadaju trening kompenzacije za ovaj transfer.
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 21 lip 2026, 08:40
Postao/la Levin
AhmedNurudin je napisao/la: ↑20 lip 2026, 17:43
Ma ja smatram da smo mi i ovakvi, premija u odnosu na igranje kod pijačara. Biti prvi golman kod nas, koji ćemo nadam se imati puno bolju sezonu ili otići tamo gdje ti sigurno greške oprostiti neće, ne znam baš šta je bolje. Nije više ni važan jbg, ad acta ga staviti i tjt. Samo, neće me iznenaditi ako ubrzo požuri kod nas da spašava karijeru. Nadam se da nam pripadaju trening kompenzacije za ovaj transfer.
Ne mislim ja to u kontekstu Željo vs Velež već iz Veleža u Željo vs Rakow... ako je istina da je Poljska opcija onda tu nema dileme. Kad će ako neće sada.
Što se tiče trening kompenzacije, ako je već bio na profesionalnom ugovoru u Veležu mislim da nama pripada samo 5% od obeštećenja kroz fond solidarnosti. Sve zavisi kako je registrovan u Veležu.
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 21 lip 2026, 13:47
Postao/la AhmedNurudin
Levin je napisao/la: ↑21 lip 2026, 08:40
AhmedNurudin je napisao/la: ↑20 lip 2026, 17:43
Ma ja smatram da smo mi i ovakvi, premija u odnosu na igranje kod pijačara. Biti prvi golman kod nas, koji ćemo nadam se imati puno bolju sezonu ili otići tamo gdje ti sigurno greške oprostiti neće, ne znam baš šta je bolje. Nije više ni važan jbg, ad acta ga staviti i tjt. Samo, neće me iznenaditi ako ubrzo požuri kod nas da spašava karijeru. Nadam se da nam pripadaju trening kompenzacije za ovaj transfer.
Što se tiče trening kompenzacije, ako je već bio na profesionalnom ugovoru u Veležu mislim da nama pripada samo 5% od obeštećenja kroz fond solidarnosti. Sve zavisi kako je registrovan u Veležu.
Bar nešto.
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 21 lip 2026, 21:42
Postao/la Levin
Nezvanično saznajemo: Ibrahim Šehić na korak od povratka u klub gdje je sve počelo!
14 Maja, 2026
Kako nezvanično saznajemo iz pouzdanih izvora bliskih klubu- da se Ibrahim Šehić, čuvar mreže koji je gotovo dvije decenije bio jedan od stubova bh. fudbala, nalazi u razgovorima s FK Željezničar — klubom u kojem je i krenula njegova sjajna karijera. Prema nezvaničnim informacijama koje naš portal prenosi, povratak Šehića u Sarajevo mogao bi biti finaliziran u narednim danima.
Podsjetimo, Šehić je reprezentativnu karijeru okončao u maju 2024. godine, nakon nevjerovatnih 14 godina i 66 nastupa za Zmajeve. Tom prilikom je na društvenim mrežama objavio emotivnu poruku, između ostalog napomenuvši da je, baš kao što je njegov otac izgubio život braneći domovinu, i on branio na svoj način — ponosno noseći grb BiH. Bio je i jedan od kapetana reprezentacije, a s njom je prisustvovao i Svjetskom prvenstvu 2014. godine u Brazilu.
Šehić je profesionalnu karijeru počeo upravo u omladinskom timu FK Željezničara, i to isprva kao vezni igrač, da bi se potom profilisao kao golman i postao najmlađi kapetan u historiji kluba, skupivši 113 nastupa za Plavo-bijele. Iz Željezničara je otišao 2011. godine i od tada nosio dresove Mersina, Qarabaga, Erzurumspora, Konyaspora, Al-Khaleeja i Coruma.
Sada, prema informacijama kojima raspolažemo, krug bi se mogao zatvoriti — povratak na Grbavicu ne bi bio samo sportski potez, već i emotivna priča koja bi sigurno oduševila navijače “Plavih”.
rogatica.com
Re: Transfer mahala – potencijalna pojačanja, glasine i zanimljivi profili igrača
Postano: 21 lip 2026, 22:11
Postao/la Levin