Reprezentacija BiH

Forum Mundijal 2026 je online mjesto okupljanja svih ljubitelja fudbala koji žele pratiti i komentarisati Svjetsko prvenstvo 2026. godine. Namijenjen je navijačima, analitičarima i svima koji žele razmijeniti mišljenja o reprezentacijama, igračima, utakmicama i dešavanjima sa turnira.

Može li BiH proći grupu?

Anketa je završila: 30 svi 2026, 12:12.

Da
7
88%
Ne
1
13%
 
Ukupno glasova: 8

Avatar
Avenija
Policija
Postovi: 2629
Pridružen/a: 05 srp 2024, 15:53
Lokacija: Grad čelika

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la Avenija »

Nikad više neću kritikovati igru Čelika. Pa ovdje momci igraju za hiljadu eura i ja ih drkam jer ne znaju odigrati akciju a ovi hadalji u veznom redu reprezentacije na SP jebenom 3 sekunde ne mogu zadržati loptu u nogama. Nijedan. Amoah je Iniesta za Tahirovića. Gorak ukus ustima i nakon osvojenog boda protiv domaćina, zato jer ga nismo zaslužili. Baš baš antipropaganda fudbala. I ne kontam ljude koji igraju u Benfici, Atalanti i na tom nivou godinama da fizički nisu spremni za 90 minuta.
DVA NAJTRAGIČNIJA DATUMA U HISTORIJI ZENICE
02.10.2016 KASUMOVIĆ POSTAO GRADONAČELNIK ZENICE
21.10.1697 EUGEN SAVOJSKI SPALIO ZENICU DO TEMELJA
Avatar
phillies
12. igrač
Postovi: 2094
Pridružen/a: 05 srp 2024, 16:58

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la phillies »

PatrickBateman je napisao/la: 12 lip 2026, 21:58 Teska utakmica, rezultat je tu ali patimo dosta, ne mozemo zadrzati loptu ni minut. Treba izvadit jednog spica i ojacat vezbi red.

Jenjic je za Tahirovica Pogba licno
Ne moze se vezni red zasnivati na Tahirovicu i Basicu skoro cijelu utakmicu, protiv reprezentacije koja zna igrati lopte. Pogotovo ako krila nisu u elementu, a veceras Bajraktarevic definitivno nije bio. Ako se tome doda i standarno neefikasna utakmica Demirovica, koji je mogao rijesiti pitanje pobjednika, ali je fulio, onda ovaj rezultat je vise nego dobar za nasu reprezentaciju.

Morali smo rudariti za njega, ali to je ono sto nas je krasilo u zadnje vrijeme. Nema u nasoj igri ljepote, vec samo borba, bacanje na glavu i gledanje da sto manje gresaka imamo u odbrani. U par slucajeva kanadjani su nas bas izigrali kratkim pasovima u nasem kaznenom ali srecom nisu pogodili.

Nadam se da ce se Kolasinac oporaviti do utakmice protiv Svajcarske, inace bice bolnih rokada u sastavu.

Za kraj presjek rezultata:

slika

Tesko dajemo, ali tesko i primamo. Kad povedemo povlacimo se da li svjesno da li nesvjesno, i prepustamo igru protivniku, koji nas onda pritisce i samo je pitanje vremena kad ce nasa odbrana popustiti.
Kad gubimo, zadnjih pola sata bacamo sve u napad i idemo all in. Srecom po nas to je do sada prolazilo (ali nijednom da preokrenemo rezultat u potpunosti). Isto tako srecom lutrija raspucavanja je bila na nasoj strani.

Bod upisan, idemo dalje. Za sest dana sajdzije i muzari krave Milke podno Alpa, vrijeme je da jednu utakmicu glat dobijemo :D :D
Samo Čelik zenički !!!

"...Čelik alea, samo tebe volimo, gdje god ti da igraš, svuda pratimo te mi, volimo te, mi smo tvoji vjerni Robovi, Čelik alea..."
Avatar
Redbull
12. igrač
Postovi: 2049
Pridružen/a: 05 srp 2024, 14:48

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la Redbull »

slika

Gledaj sta je covjek prokockao, nije cak ni sutao, nego hoce zaobici golmana. Sramota !

U 40 utakmica u reprezentaciji, bukvalno nista nije naoravio, a prostora dobio vise od svih. Tabakovic ikona za njega.
Avatar
phillies
12. igrač
Postovi: 2094
Pridružen/a: 05 srp 2024, 16:58

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la phillies »

Tek sam danas vidio (dok sam trazio ovu sansu Demirovica), da je ona odbrambena precka Kolasinca bila malo prije ove sanse. Stvarno da ju je Demirovic iskoristio, koliki bi to demoralisajuci faktor bio za Kanadu i mislim da bi mi ovo lagano priveli kraju, cak i sa Tahirovicem u igri. Ali....

isto tako, da je kojim slucajem Kolasinac "pogodio" nas gol, mogao bi ga komotno izvaditi iz igre i ne uvoditi do kraja prvenstva, jer bi i on moralno potonuo ko Titanik. Zamisli na dva SP-a u prvim utakmicama postizes dva autogla :?
Samo Čelik zenički !!!

"...Čelik alea, samo tebe volimo, gdje god ti da igraš, svuda pratimo te mi, volimo te, mi smo tvoji vjerni Robovi, Čelik alea..."
Avatar
Cr7legia
12. igrač
Postovi: 608
Pridružen/a: 09 kol 2025, 20:55

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la Cr7legia »

Mahmić koliko je dobio minuta dobro je odigrao, Vasilj kapa dole skidao je sve šta je mogao puklo na kraju šta ćeš.
Tarik bi bio perfektan samo da nije napravio onakav glup faul,(možda i nije toliko glup, ali hajd) trebao ga je pustiti dešava se.
Tahirović osrednje na loše
Demirović standardno ispod prosjeka
Dedić i Kolašinac ok
Džeko ok za svoje godine
Alajbegović i Bajraktarević imaju idalje tu neku tremu ne znamo šta im je.
Mamiću sine ako ne znaš glavom izbij nogom, glup penal, ne znam više
Pukli smo kad je Tarik dobio crveni.

2 gola protiv Katra da bi osigurali top 8 trećih mjesta.
NK Čelik 45 i Robijaši 88🖤❤️
OKK Čelik 54🖤❤️
Avatar
Redbull
12. igrač
Postovi: 2049
Pridružen/a: 05 srp 2024, 14:48

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la Redbull »

22.5 mil. Dollara do sad zaradili, valjda nesto na stadion preusmjere.
Avatar
Crkvice88
Postovi: 226
Pridružen/a: 14 srp 2024, 14:45

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la Crkvice88 »

Redbull je napisao/la: 25 lip 2026, 14:47 22.5 mil. Dollara do sad zaradili, valjda nesto na stadion preusmjere.
Brate nešto si se preračuno. 12,5 s ovim plasmanom u 1/32
Dize se prasina
Avatar
Redbull
12. igrač
Postovi: 2049
Pridružen/a: 05 srp 2024, 14:48

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la Redbull »

Crkvice88 je napisao/la: 25 lip 2026, 23:46
Redbull je napisao/la: 25 lip 2026, 14:47 22.5 mil. Dollara do sad zaradili, valjda nesto na stadion preusmjere.
Brate nešto si se preračuno. 12,5 s ovim plasmanom u 1/32
Jesam, ali ukupno prolaskom grupa u r32 13.5 mil. ce uzeti. Milion vise u odnosu na wame grupe.
Avatar
phillies
12. igrač
Postovi: 2094
Pridružen/a: 05 srp 2024, 16:58

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la phillies »


Champions: USD 50 million
Runners-up: USD 33 million
3rd place: USD 29 million
4th place: USD 27 million
5th-8th place: USD 19 million
9th-16th place: USD 15 million
17th- 32nd place: USD 11 million
33rd-48th place: USD 9 million
Na ovo dodati jos 1.5 milion dolara koje je FIFA naknadno dodala za "troskove treniranja i pripreme"
Dakle trenutno su momci zaradili 12,5 miliona dolara, a ako prodju kauboje taj iznos se penje na 16,5 miliona.

Malo li je. Taman za jos jednu zgradu Savezu hahahaa Kad krene taljenje, to ce biti zanimljivije od SP-a, ali nazalost nece biti prenosa.
Samo Čelik zenički !!!

"...Čelik alea, samo tebe volimo, gdje god ti da igraš, svuda pratimo te mi, volimo te, mi smo tvoji vjerni Robovi, Čelik alea..."
Avatar
Redbull
12. igrač
Postovi: 2049
Pridružen/a: 05 srp 2024, 14:48

Re: Reprezentacija BiH

Post Postao/la Redbull »



Kako nam se otvara put do 1/4 finala, samo da ameriku dobijemo.
Odgovori