NK Čelik

Tema posvećena NK Čelik Zenica okuplja sve navijače i simpatizere kluba na jednom mjestu. Ovdje se diskutuje o utakmicama, rezultatima, igračkom kadru, transferima i svim aktuelnim dešavanjima vezanim za Čelik.
Rz88
Postovi: 597
Pridružen/a: 05 srp 2024, 21:59

Re: NK Čelik

Post Postao/la Rz88 »

Truhlo je napisao/la: 25 lip 2026, 14:02
prisonbreak je napisao/la: 25 lip 2026, 12:17
phillies je napisao/la: 25 lip 2026, 12:09

Treba ovdje jos mesa.
Prema naprijed teska tankosava.
Neka mi neko objasni po čemu je Jenjić zaslužio ostati, al realno onako, bez zayebancije.

Dovoljan broj igrača za startati pripreme, fali ovdje 5, 6 PL igrača u vezi i napadu. Ne treba žuriti, vrijedi kvalitet sačekati do zadnjeg trenutka.
Neki od igraca koji su prosle sezone stigli u Premijer ligu nakon pocetka prvenstva:
Jojic, Sanicanin, Cuze, Durasek, Vranjkovic, Cimirot, Milosevic, Mulato i valjda 70% igraca Rudara da ih ne pisem sve.
Jasno se vidi da su vecinom jaci timovi iz Europe dovodili igrace nakon starta. Sloga, Radnik, Velez, Siroki nikoga, Posusje 3-4 i Rudar gotovo sve. A te 2 ekipe ispale.

Moze se cekati 2 max 3 igraca do pocetka, ali ako bi bas pravili razliku.
Rz88
Postovi: 597
Pridružen/a: 05 srp 2024, 21:59

Re: NK Čelik

Post Postao/la Rz88 »

X Sutkovic, Durmo

Sabanovic, Sivac
Horic, Hodzic, Babic
Omic, Masetic, Piljug
X, Popovic, Smajlovic

X, Amoah, Vardo, Omic
Mohedano, X
X, Jenjic, Beganovic

X, X
Faraj, Sijamija
X, Masic, King, Sijamija, Spahic, Krehmic

Ovo uz nadu da ce se Omic, Masetic i Hodzic iskristalizirati kao sigurni premijerligaski stoperi kao i Faraj krilo moze odigrati 3000+ minute i upisati do 10g+a.
Rz88
Postovi: 597
Pridružen/a: 05 srp 2024, 21:59

Re: NK Čelik

Post Postao/la Rz88 »

Sutkovic
Hodzic, Babic, Smajlovic, Piljug
Beganovic
Krehmic, Spahic

Trenutni U21 igraci. Od njih samo Sutkovic i Hodzic mogu biti blizu prvih 11. Ostali upitno i poluvrijeme mogu li dobiti. 1-2 nam trebaju kvalitetna mlada igraca.
Jaled7
Postovi: 172
Pridružen/a: 07 srp 2024, 21:36

Re: NK Čelik

Post Postao/la Jaled7 »

Truhlo je napisao/la: 25 lip 2026, 14:02
prisonbreak je napisao/la: 25 lip 2026, 12:17
phillies je napisao/la: 25 lip 2026, 12:09

Treba ovdje jos mesa.
Prema naprijed teska tankosava.
Neka mi neko objasni po čemu je Jenjić zaslužio ostati, al realno onako, bez zayebancije.

Dovoljan broj igrača za startati pripreme, fali ovdje 5, 6 PL igrača u vezi i napadu. Ne treba žuriti, vrijedi kvalitet sačekati do zadnjeg trenutka.
Nije ni po čemu zaslužio ostati Jenjić.Neko je vidio nešto u njemu što mi nismo.Pa eto neka im je za vjerovati.Često mi navijački griješimo.
strucnjak9
Postovi: 196
Pridružen/a: 08 srp 2024, 11:15

Re: NK Čelik

Post Postao/la strucnjak9 »

Redbull je napisao/la: 25 lip 2026, 13:40
Posebno želimo istaći veliku želju i spremnost Samyja Faraja da postane dio crno-crvene porodice, što je dokazao i svojim postupcima tokom procesa raskida ugovora s prethodnim klubom kako bi realizovao dolazak u Zenicu.
Kad si veliki klub, onda se sami bore da zaigraju u takvom klubu.

Mozda ne mozemo ponuditi plate sarajeva, borca, zrinjskog, ali mozemo napraviti organizovan klub i klub sa zdravom okolinom, sto po meni za razvitak igraca, pogotovo mladog, puno vise znaci, nego sama plata.
Oprostio ozbiljnu cifru Radniku, da bi dosao u Celik za manje para nego sto je imao tamo :srce:

Neke se stvari jednostavno ne mogu kupiti novcem…
Avatar
Allgunsblazing
Postovi: 466
Pridružen/a: 05 srp 2024, 21:05

Re: NK Čelik

Post Postao/la Allgunsblazing »

Ako bi se Celik rijesio svih igraca koji nisu zasluzili ostati, trebalo bi nam 20 novih igraca. To nije realno. Zato ce ostat i Jenjic (i sto ima jos godinu ugovora), Babic, Vardo, Marin, Nedim. Rotacija, takticke izmjene, prljavi posao i sve ono ostalo.

Ako ne kostaju previse, uvijek je bolje imati viska igraca da trenira sa ekipom. Nekada ce uletit, znaju i bodove donijet. Daleko od toga da ce nositi igru, ali nece ni Masic, a nas najbolji igrac proslu polusezonu.

Pa cak i za dokazane mladice poput Hodzica i Masetica ne mozes reci da ce na trenutnom nivou biti neki faktor. Prednost je sto su dovoljno mladi da mozda mogu i napredovati.

Ja koliko znam cilja se dovesti oko 8 igraca. 10 je vise prica sa foruma. Ako cemo se vec zeljama voditi, falilo nam je realno 11 igraca za prvi tim i jos plus za konkurenciju. Medjutim, treba biti i realan pa shvatiti da to bas i ne ide tako.
prisonbreak
Postovi: 858
Pridružen/a: 05 srp 2024, 18:08

Re: NK Čelik

Post Postao/la prisonbreak »

Jel Celik prvi zapoceo pripreme (ne brojim klubove koji su izborili evropu)? I to je jedan znak da smo ''novom'' izazovu ozbiljno pristupili.
Avatar
laudrup
Site Admin
Postovi: 1217
Pridružen/a: 06 srp 2024, 09:35
Lokacija: Чорнобиль
Kontakt:

Re: NK Čelik

Post Postao/la laudrup »

Kako saznaje Sport bez cenzure, 24-godišnji Faraj odrekao se oko 20.000 KM koje mu je dugovao Radnik iz Bijeljine kako bi dobio čiste papire i ostvario transfer u Zenicu.
U Čelik se više ne dolazili kako bi se "ukrale" pare, potpisivali štetni ugovori. U slavni zenički Čelik se dolazi kako bi se igrači afirmisali, napravili stepenicu više u karijeri, a dolaze samo oni koji to iskreno žele.

Isti slučaj je bio i sa Omićem i Mohedanom.

To nam treba. Ne sumnjam da će ih Regoje, Jusić i Efendić spremiti da zuje, što mora i treba biti naše najveće oružje u narednoj sezoni.
"Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan"
Avatar
phillies
12. igrač
Postovi: 2086
Pridružen/a: 05 srp 2024, 16:58

Re: NK Čelik

Post Postao/la phillies »

Pusti filozofije, hoce li ugrijati na Bilinom i sutra ? :lol:
Samo Čelik zenički !!!

"...Čelik alea, samo tebe volimo, gdje god ti da igraš, svuda pratimo te mi, volimo te, mi smo tvoji vjerni Robovi, Čelik alea..."
Avatar
laudrup
Site Admin
Postovi: 1217
Pridružen/a: 06 srp 2024, 09:35
Lokacija: Чорнобиль
Kontakt:

Re: NK Čelik

Post Postao/la laudrup »

Može F5 na SportBC slobodno, tople noći vreli dani
"Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan"
Truhlo
12. igrač
Postovi: 2635
Pridružen/a: 05 srp 2024, 22:43

Re: NK Čelik

Post Postao/la Truhlo »

Allgunsblazing je napisao/la: 25 lip 2026, 17:07 Ako bi se Celik rijesio svih igraca koji nisu zasluzili ostati, trebalo bi nam 20 novih igraca. To nije realno. Zato ce ostat i Jenjic (i sto ima jos godinu ugovora), Babic, Vardo, Marin, Nedim. Rotacija, takticke izmjene, prljavi posao i sve ono ostalo.

Ako ne kostaju previse, uvijek je bolje imati viska igraca da trenira sa ekipom. Nekada ce uletit, znaju i bodove donijet. Daleko od toga da ce nositi igru, ali nece ni Masic, a nas najbolji igrac proslu polusezonu.

Pa cak i za dokazane mladice poput Hodzica i Masetica ne mozes reci da ce na trenutnom nivou biti neki faktor. Prednost je sto su dovoljno mladi da mozda mogu i napredovati.

Ja koliko znam cilja se dovesti oko 8 igraca. 10 je vise prica sa foruma. Ako cemo se vec zeljama voditi, falilo nam je realno 11 igraca za prvi tim i jos plus za konkurenciju. Medjutim, treba biti i realan pa shvatiti da to bas i ne ide tako.
Realnost je samo hoćeš li sad dovesti 15 20 ili ćeš sad 10 pa na zimu 7, 8, isto ti ga dođe :mrgreen:

Od svih nabrojanih, Jenjić je bio daleko najveći odron, čak kad se izuzme i ta neka reputacija sa kojom je došao. Delić onakav kakav je bio, sa totalnom qrcoboljom i na 30% od onoga što može je lično Riquelme za Jenjića. U savezu je Jenjić registrovan bio na amaterski ugovor do kraja sezone.

Moramo dovesti ozbiljnog ofanzivnog veznog i možda čak i zadnjeg ako Omića planiraju na stoperu.
bartoli
Postovi: 283
Pridružen/a: 04 kol 2024, 17:39

Re: NK Čelik

Post Postao/la bartoli »

25.07 prijateljska na Kupresu protiv Širokog Brijega
LimVo likČe
Odgovori