Transferi 2026/27

Tema posvećena NK Čelik Zenica okuplja sve navijače i simpatizere kluba na jednom mjestu. Ovdje se diskutuje o utakmicama, rezultatima, igračkom kadru, transferima i svim aktuelnim dešavanjima vezanim za Čelik.
Truhlo
12. igrač
Postovi: 2636
Pridružen/a: 05 srp 2024, 22:43

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la Truhlo »

Redbull je napisao/la: 09 lip 2026, 14:03
Ugovor Jasmina Burića sa Zagłębie Lubinom ističe krajem juna. U intervjuu za Weszło kanal, Bosanac je otkrio iznenađujuće informacije o detaljima mogućeg produženja ugovora.

Jasmin Burić se pridružio Zagłębie Lubinu početkom 2022. godine i igrao je kao rezervni golman, povremeno se pojavljujući i između stativa - u prve tri i po godine upisao je 20 nastupa.

Također je započeo prošlu sezonu kao drugi golman, ali je u oktobru Dominik Hładun zadobio tešku povredu, a Leszek Ojrzyński, uprkos tome što je Rafała Gikiewicza doveo u klub zbog medicinskih razloga, odlučio je vjerovati iskusnom Bosancu.

To se pokazalo kao odlična odluka - Burić je sačuvao deset netaknutih mreža u 24 ligaška nastupa i značajno doprinio činjenici da su "Bakarni" dugo ostali u borbi za evropske kupove (na kraju su sezonu završili na sedmoj poziciji).

U ovim okolnostima, iznenađujuće je da Zagłębie još nije produžio ugovor sa 39-godišnjim igračem, koji ističe krajem juna. Golman je o svojoj situaciji govorio na Weszlo.com.

"Još ništa ne znam. Čekam da nadzorni odbor odobri moj ugovor. A čekam od marta, pa ćemo vidjeti šta će biti", rekao je Burić iznenađeno.

Vrijedi podsjetiti da će još jedan golman, gore spomenuti Gikiewicz, nakon ove sezone završiti svoju avanturu s "Bakarima".
Da tamo ne spamam, uglavnom izgleda ako klub pristane da ce produziti ugovor. Ukoliko ga klub odbije, imamo sanse da dodje kod nas. Ovo je intervju od 25.05. https://transfery.info/aktualnosci/czol ... ktu/273462
Daj ba Libe yebo bakare, vraćaj se kući u čeličanu :mrgreen:

Sigurno najveće pojačanje bi bio kad bi došao.
Rz88
Postovi: 598
Pridružen/a: 05 srp 2024, 21:59

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la Rz88 »

Nadam se da ce Buric doci, ali vec par godina djeluje kao da mu nismo zanimljivi. Voli on Celik i cijeni ga, ali par puta se vec pisalo i spominjalo da ce doci, pa cak i u njegovim intervjuima i nijedno mi nije izgledao zagrizen za povratak. Sada opet ceka ugovor iz Poljske. Razumijem, vise para, veci izazov, ali ako smo mu mi zadnja opcija, pitanje koliko bi to bio top transfer pa maka bio idalje sjajan golman.
Avatar
Allgunsblazing
Postovi: 466
Pridružen/a: 05 srp 2024, 21:05

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la Allgunsblazing »

Na stranu sve, ali valja i zivjet poslije karijere. Sasvim je normalno da zeli izvuci sto je vise para moguce. Pitanje je da li je uopste povratak u BiH opcija i nakon kraja karijere.
Avatar
phillies
12. igrač
Postovi: 2092
Pridružen/a: 05 srp 2024, 16:58

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la phillies »

Nerealno je bilo ocekivati da ce Buric doci u Čelik sve dok ne budemo u Premijer Ligi. I sada je to veliki upitnik. Ali niko Libetu ne moze osporiti ljubav prema klubu i cak ako vise ne obuce Čelikov dres, ostaviti mu vrata kluba otvorena, za neki buduci angazman ako se jos uvijek bude vidio u fudbalu i u BiH.
Samo Čelik zenički !!!

"...Čelik alea, samo tebe volimo, gdje god ti da igraš, svuda pratimo te mi, volimo te, mi smo tvoji vjerni Robovi, Čelik alea..."
AeroMs33
Postovi: 364
Pridružen/a: 05 kol 2024, 20:42

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la AeroMs33 »

Pa nece samo odigrat sezonu. Bit ce tu kao trener golmana najbolje jer tu smo tanki ili neku mu ulogu dati u klubu poslje sezone dvije. Bas to mu je za buducnost dobro. Nesto kao Horic. Da nastavi karijeru u fudbalskim/ golmanskim vodama. A tu je kod kuce gdje srce mirno. Sad zavisi od njega. Ako moze jos na profi nivou braniti i moze izdrzati jos neka brani u Poljskoj. Al tu je to negdje godina dvije po godinama .
Avatar
phillies
12. igrač
Postovi: 2092
Pridružen/a: 05 srp 2024, 16:58

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la phillies »

Barnesu highlight sezone bice proslava nakon Igmana :D :D Nije decko zadovoljio kriterije strucnog staba tako da nece biti angazovan za slijedecu sezonu.
Samo Čelik zenički !!!

"...Čelik alea, samo tebe volimo, gdje god ti da igraš, svuda pratimo te mi, volimo te, mi smo tvoji vjerni Robovi, Čelik alea..."
Brotherze
12. igrač
Postovi: 753
Pridružen/a: 09 srp 2024, 00:01

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la Brotherze »

phillies je napisao/la: 09 lip 2026, 20:31 Barnesu highlight sezone bice proslava nakon Igmana :D :D Nije decko zadovoljio kriterije strucnog staba tako da nece biti angazovan za slijedecu sezonu.
Pametno, ove sto su imali pauze duze ne treba ni uzimati u obzir, dok dodju u formu pola sezone prodje. Ili ovi poput Burekovica koji citavu sezonu ne zaigraju hehe.
Rz88
Postovi: 598
Pridružen/a: 05 srp 2024, 21:59

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la Rz88 »

Sta mislite o Ajdinu Mujkicu iz Toska? Sjecam se da mi je u Tesnju bio ubjedljivo najbolji igrac, a nisam znao tijekom utakmice ko je broj 20 cini mi se. Sada vidim hvali ga Spahic iz Veleza. Ne ocekujem da cemo ga dovesti jer imamo Sivca, a pomalo je riskantno uci s njim i Sivcem kao 2 desna beka?
RealMadrid
Postovi: 469
Pridružen/a: 29 srp 2024, 18:42

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la RealMadrid »

Pršeš?
Truhlo
12. igrač
Postovi: 2636
Pridružen/a: 05 srp 2024, 22:43

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la Truhlo »

RealMadrid je napisao/la: 10 lip 2026, 23:05Pršeš?
Ako moramo birati koga iz Gorkog, prije bi izabrao Mehanovića, nek ima i godina, klasna 10ka. Na poziciji Pršeša nama trebaju pit bullovi i trkači, nećemo čuvati posjed, idemo se potuči za ostanak u ligi.
prisonbreak
Postovi: 861
Pridružen/a: 05 srp 2024, 18:08

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la prisonbreak »

Truhlo je napisao/la: 10 lip 2026, 23:17
RealMadrid je napisao/la: 10 lip 2026, 23:05Pršeš?
Ako moramo birati koga iz Gorkog, prije bi izabrao Mehanovića, nek ima i godina, klasna 10ka. Na poziciji Pršeša nama trebaju pit bullovi i trkači, nećemo čuvati posjed, idemo se potuči za ostanak u ligi.
Mehanovic je igracina. I mislim da bi bas dobro dosao ekipi, to nam i fali.
Truhlo
12. igrač
Postovi: 2636
Pridružen/a: 05 srp 2024, 22:43

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la Truhlo »

prisonbreak je napisao/la: 10 lip 2026, 23:20
Truhlo je napisao/la: 10 lip 2026, 23:17
RealMadrid je napisao/la: 10 lip 2026, 23:05Pršeš?
Ako moramo birati koga iz Gorkog, prije bi izabrao Mehanovića, nek ima i godina, klasna 10ka. Na poziciji Pršeša nama trebaju pit bullovi i trkači, nećemo čuvati posjed, idemo se potuči za ostanak u ligi.
Mehanovic je igracina. I mislim da bi bas dobro dosao ekipi, to nam i fali.
Uz dobra dva zadnja vezna i solidna krila, isporučio bi sigurno 10+ asistencija i 5 golova.
Truhlo
12. igrač
Postovi: 2636
Pridružen/a: 05 srp 2024, 22:43

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la Truhlo »

Jbt nisam ni znao, 13 utakmica za gorki 7 golova 5 asistencija :pray: U onakvom odronu od ekipe.

Znam da ima brutalne brojke i u PL, preko 50 golova i asistencija. Brutalan je, a valjalo bi takvog iskusnog lisca imati u veznom redu.
prisonbreak
Postovi: 861
Pridružen/a: 05 srp 2024, 18:08

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la prisonbreak »

Truhlo je napisao/la: 10 lip 2026, 23:25 Jbt nisam ni znao, 13 utakmica za gorki 7 golova 5 asistencija :pray: U onakvom odronu od ekipe.

Znam da ima brutalne brojke i u PL, preko 50 golova i asistencija. Brutalan je, a valjalo bi takvog iskusnog lisca imati u veznom redu.
Igračina, u drugom dijelu sezone sam držao Slobodu. Čekamo prva pojačanja.
Cinvict35
Postovi: 1216
Pridružen/a: 05 srp 2024, 21:38

Re: Transferi 2026/27

Post Postao/la Cinvict35 »

Kqkav Mehanovic i ti istroseni igraci koji su taman za federalke.
Bas sa takvim IGRACINAMA je Sloboda uspjela osvojit velika 2 boda za polusezonu u PL.Nama trebaju igraci koji zele napredovat u karijeri, grist teren napravit inostrani transfer i sl.
Odgovori